2.07.2010

Google TV

Dijital
Google TV

Bundan çok değil, bir 10 sene önce denilseydi ki; “internetle artık her şey yapılabilecek”, gülerdik herhalde veya “ya daha çok var o günlere” mi derdik yoksa.

Türkiye’de internet sitesi yasaklamaları tartışıla dursun, Google bir gol daha atmak için sonbahara hazırlıyormuş kendini.

                                                           ***

Evet, önümüzde ki sonbaharda bir ilk daha gerçekleşecekmiş dünyada. TV ile internet artık birleşiyormuş. Her ne kadar “ya nasıl olacakmış”desek de. Belki de şu anda Amerika’da testleri

Devam etmektedir bu projenin.

Evet, “Amerika” dedim.

Çünkü bu projenin arkasında, benim sanal âlemin patronları diye hitap ettiğim Google bulunuyor. Güçlerine güç katmaya hazırlanan Google, sonbaharı belki de iple çekiyordur şu anda. 2010’un son çeyreğinde yayınlanacak olan bu proje, dünyaya damga vuracağı kesin.

                                                           ***

Hayatımızda en sık kullandığımız iletişim araçlarından TV ve internetin bir arada kullanılması herhalde herkesi şaşırtacaktır, benim şaşırdığım gibi.

Evet, Google varmış filmin başrolünde. Ama filmin sinema arkası da boş değil yani. Intel, Sony, Logitech, Best Buy, Dishs Network ve Adobe firmaları ile birlik olmak istemiş Google. Eee bu filmin sinema arkasında herkes olmak isteyeceği gibi bu firmalarda hemen kabul etmişler bu teklifi.

Google TV için gerekli cihazları Sony ve Logitech üretmeye başlamışlar hemen hemen. Yani anlaşılan onlar da sonbahar 2010 a odaklanmış durumda.

                                                           ***

Dünyanın her yerinden her kanal izlenilebilecekmiş. Her halde bu olay ile yerel ve ulusal kanal sorunu da çözülmüş olur. Biz de iki arada bir dere kalmayız. Dünyadaki tüm radyoları da dinleyebilecekmişiz Google TV sayesinde. Hani olurda İngiltere’den falan bir radyo dinlemek istersek, hemen dinleyebilecekmişiz yani iyi mi :) ?

Facebook’da arkadaşımızı “dürterken” diğer yandan istediğimiz diziyi izleyebilecekmişiz. Yani anlayacağınız baya bir marifetleri varmış Google TV’nin.

                                                           ***

Öncelikler ABD’de satışa sunulması bekleniyormuş. Tabi her zaman olduğu gibi bu teknolojide en son Türkiye’ye gelir herhalde. Google TV’nin fiyatı sır gibi saklansa da bazı yabancı kaynaklı siteler tahmin yürütüyorlarmış 299 Dolar civarı olacakmış diye.

                                                           ***

Evet, teknoloji gündeminde 2010 un sonbaharında yayınlanacak olan Google TV bulunmaktadır.

Yanlış anlamayın ben hep Sonbahar diyorum ama o Amerika’nın sonbaharı :) 

Yani Türkiye’ye hangi sonbaharda gelir onu bilemem :)

Sevgilerimle… :)


**Bu yazı Özkan Gözütok tarafından Burasiduzce.com sitesi için hazırlanmıştır.
ETİKETLER
google, google tv, , Dijital

Benzer Yazılar

Dünyamız İçin Zor, Serbay İçin İlklerin Yılı: 2020
7.03.2021

Dünyamız İçin Zor, Serbay İçin İlklerin Yılı: 2020

2020 yılı bunca belirsizliklere rağmen bizim için ilklerle dolu bir yıl oldu. Evde Staj Programımızı, Uzaktan Çalışma Modelimizi, E-Ticaret Dostu Çözüm Merkezimizi faaliyete geçirdik. Değişimimiz hız kesmeden sürüyor ve sürmeye de devam edecektir.

Google'da Dolar Aradıkça Bulabilir Miyiz?
17.01.2019

Google'da Dolar Aradıkça Bulabilir Miyiz?

Google, bu yılın en çok aranan kelimelerini yayınladı. Türkiye’de en çok aranan kelimeler arasında dolar, bedelli askerlik, dünya kupası ve yeşil uzaylı gibi ilginç kelimeler yer alıyor.