7.03.2021

Dünyamız İçin Zor, Serbay İçin İlklerin Yılı: 2020

Dijital
Dünyamız İçin Zor, Serbay İçin İlklerin Yılı: 2020

2020 yılı bunca belirsizliklere rağmen bizim için ilklerle dolu bir yıl oldu. Evde Staj Programımızı, Uzaktan Çalışma Modelimizi, E-Ticaret Dostu Çözüm Merkezimizi faaliyete geçirdik. Değişimimiz hız kesmeden sürüyor ve sürmeye de devam edecektir.

2020 yılını geride bırakırken dünyamız pandeminin yorgunluğunu yaşıyor. Sadece ülkemiz değil, tüm dünya için zorlu bir yıl olan 2020’yi geride bıraktık. İnsanlık bugüne kadar karşısına çıkan güçlükleri yendiği gibi bu sürecide geride bırakacağı inancı içerisindeyim.

2020 yılının ilk ayları ile birlikte hayatımıza giren küresel salgın tüm yaşantımızı, alışkanlıklarımızı, alışveriş eğilimlerimizi ve ticaretin bütününü kökten etkilemiştir. Yaşantımız ne yazık ki pandemiden önce ve pandemiden sonra olarak ikiye ayılmış durumda.

Pandeminin hayatımıza girdiği ilk günlerde “Önce Sağlık” diyerek tüm ekibimizle birlikte evden çalışma  dönemine geçtik. 

Değişimi ve gelişimi sürekli önceliklerimiz arasında tutarak bu zorlu süreci çalışma arkadaşlarımız ile birlikte verimli bir şekilde geçirmeye çalıştık. 

Tayyare Limanı’nda Serbay ve Kod8 grubu markaları olarak bu sürece adapte olabilmek ve hizmet verdiğimiz müşterilerimize sorunsuz bir dönem geçirebilmeleri için ekibimizle birlikte var gücümüzle çalıştık.

2020 yılı bunca belirsizliklere rağmen bizim için ilklerle dolu bir yıl oldu. Evde Staj Programımızı,  Uzaktan Çalışma Modelimizi, E-Ticaret Dostu Çözüm Merkezimizi faaliyete geçirdik. Bu sebeple de değişimden korkmayan, değişimi kucaklayan, daha çevik, daha yenilikçi, daha rekabetçi bir kültüre ihtiyacımız olduğu bilincideyim. Değişimimiz hız kesmeden sürüyor ve sürmeyede devam edecektir.

 

89 Günlük Korona Süreci

Pandeminin hayatımıza girmesiyle çeşitli sektörlerde ki işletmelerin kapanmasıyla birlikte dijitalleşme ve dijitalin hayatımızda ki yeri giderek arttı. Özellikle e-ticaretin ülkemizde ki hacminin önümüzde ki 3 yıllık hedeflerine sadece 2020 yılıyla birlikte ulaşılmış olması dijitalin önemini özetlemektedir.

Bu süreçte mevcutta bulunan müşterilerimiz ve portföyümüze dahil ettiğimiz onlarca marka için web tasarım, sosyal medya yönetimi ve e-ticaret alanlarında çeşitli hizmetler verdik. Cafe ve restaurant müşterilerimiz için kapıya servis noktasında sosyal medyayı ön planda tutarken diğer sektörlerde e-ticaret birinci önceliklerimiz arasında oldu.

 

Evde Staj Programı

Küresel salgının yaşantımıza girmesiyle başlayan evden çalışma dönemi ve uzaktan eğitim ile ne yazık ki stajyerlerimizle de ayrı düştük. Eğitim hayatına devam edemeyen ama ajansımızda staj yapmak isteyen arkadaşlarımız için “#EvdeKal ama hayallellerinden geri kalma” dedik.128 başvurudan 5 arkadaşımızı staj programımıza dahil ettik. 

 

Uzaktan Çalışma Modeli Kalıcı Hale Geliyor

Pandemiden önce uzaktan çalışma sistemini kısmi olarak ara ara test etmemize rağmen yeteri kadar yol alamamıştık. Pandemiyle birlikte bu dönemde elde ettiğimiz tecrübelerimiz ışığında, geleceğin esnek çalışma modellerine yönelik çalışmalarımızı olgunlaştırarak devreye alıyoruz.  

Dijital dönüşüm çalışmalarının bu süreçteki performansımıza katkısı, bundan sonraki adımlarımız için bizi daha da heyecanlandırıyor, cesaret veriyor. Pandemi sürecinde esnek çalışma takvimi kapsamında evden çalışan ekibimiz ve evinde staj gören stajyerlerimiz ile sorunsuz bir şekilde iletişim kurabiliyor olabilmek, projelerimizi hedeflediğimiz programlar dahilinde tamamlıyor olabilmek bizim için oldukça önemlidir.

Uzaktan çalışma modelinin getirdiği avantajlardan biri de, sadece faaliyet gösterdiğiniz şehirlerde ki insan gücüyle kısıtlı kalmayarak lokasyona bağlı kalmaksızın ihtiyaç duyulan yetkinlikte profesyonellerle çalışmaya imkânı sağlamasıdır. Uzaktan çalışma modeline geçmemizle birlikte farklı şehirlerde ki arkadaşları ekibimize dahil ederek 2020 öncesine göre ekibimizin sayısını iki katına çıkarttık. Önümüzde ki yıllarda uzaktan çalışma modeline yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam ederek yeni geleceğe hazırlıklı olmak istiyoruz.

 

E-Ticaret Dostu Çözüm Merkezi

Pandemi dönemiyle birlikte dijitalleşme ve dijitale olan yolculuk kapsamında büyük ölçekli işletmelerin yanı sıra küçük ve orta ölçekli işletmelerinde e-ticaretle tanışma süreçleri hızlandı. 

2015 yılından bu yana e-ticaret sektöründe IdeaSoft’un Düzce, Bolu ve Zonguldak bölge bayiliğini yaparak müşterilerimize e-ticaret çözümleri sunmaktayız. 2020 yılı ile birlikte pandeminin e-ticaret sektörünü haraketlendirmesiyle bizde e-ticaret alanında ki çalışmalarımızı giderek arttırdık. Bu kapsamda “E-Ticaret Dostu” söylemi altında müşterilerimize uçtan uça e-ticaret çözüm merkezi anlayışıyla hizmetlerimizi genişlettik.

Çeşitli e-ticaret alt yapıları ve pazaryeri yönetimleri ile müşterilerimizin ürünlerini sadece kendi şehirlerinde değil tüm Türkiye’ye hatta Dünya’ya pazarlayabilme imkanı sağlıyoruz.

2020, Topluluk markalarımız olarak tüm zorluklara rağmen hedeflerimizden vazgeçmediğimiz, başarılı sonuçlar aldığımız bir yıl oldu. Bu yıl da dayanışma ruhumuzu pekiştirerek markalarımızla birlikte değer yaratmaya kararlılıkla devam edeceğiz. 2021 yılının Topluluğumuza, Ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesini diliyorum.

Konuyla İlgili Makale ve Linkler

  1. Tayyare Limanı Dergisi Şubat Sayısı
    https://www.tayyarelimani.com/dergi
  2. Serbay Interactive Evde Staj Dönemini Başlattı
    https://pazarlamaturkiye.com/serbay-interactive-evde-staj-donemini-baslatti/
  3. E-Ticaret Dostu Çözüm Merkezi
    https://www.eticaretdostu.com/

Benzer Yazılar

Google'da Dolar Aradıkça Bulabilir Miyiz?
17.01.2019

Google'da Dolar Aradıkça Bulabilir Miyiz?

Google, bu yılın en çok aranan kelimelerini yayınladı. Türkiye’de en çok aranan kelimeler arasında dolar, bedelli askerlik, dünya kupası ve yeşil uzaylı gibi ilginç kelimeler yer alıyor.

Google TV
2.07.2010

Google TV