6.06.2023

Bir Yer Bulamayız Dünyadan Uzak!

Sosyal Sorumluluk
Bir Yer Bulamayız Dünyadan Uzak!

Biz Tayyare Limanı olarak doğanın ve yeşilin korunmasını bir tercih olarak değil, zorunluluk olarak görüyoruz. Çünkü güçlü bir geleceğin ana kaynağı sağlıklı bir ekosistemdir.

İnsanoğlu hep bir cennet hayaliyle yaşamış ve yaşamaktadır. Yemyeşil ağaçların rüzgarla salındığı, akarsuların gürül gürül aktığı, bereketli topraklarında binbir türlü meyvelerin yetiştiği bir cennet… Bunu istemesi çok doğaldır, hakkıdır da…

Bu cennet hayali bugün bizde olduğu gibi yarın çocuklarımızda da olacaktır. Bunu istemek onlar içinde çok doğaldır, haklarıdır da…

Bizim bugün yaşadığımız bu doğal güzelliklere yarın çocuklarımız erişebilecek mi?

Aslında bütün sorun burada başlıyor…

İklim değişikliği günümüzün büyük problemleri arasında en başta geliyor. Devletlerin, şirketlerin, sivil toplum örgütlerinin ve insanların herkesin gündemi aynı “iklim değişikliği”

Birçok çalışma yapılıyor ve yapılmalıdır da. Büyük bir hızla kirletiyoruz doğamızı ve sularımızı. Tüketim toplumuyuz ve her geçen gün daha büyük bir hızla tüketmeye devam ediyoruz. Bu da bizleri çevremize ve doğamıza farkına bile varmadan zarar vermeye itiyor.

Geleceğe emanet etmemiz gereken bir mirasımız var. Şunu bilmeliyiz ki; Doğamızın bize değil, bizim doğamıza ihtiyacımız var. Güzel ülkemizi ve dünyamızı hep birlikte korumak en büyük görevimiz olmalı.

“Tayyare Limanı Dergimizi ve Sürdürülebilirlik Raporumuzu dijital olarak hazırlıyor “Sıfır Atık” konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.”

Bu engin mavilikler, yemyeşil doğa ve güzelliğini sonsuza kadar korumak istediğiniz ne varsa gelecek kanatlarımızın altında.

Tayyare Limanı olarak şirketlerimizde sürdürülebilir geleceğe önem veriyoruz. “Bir yer bulamayız Dünyadan uzak” diyerek daha temiz, daha yaşanabilir bir çevre ve daha güzel bir gelecek için çalışıyoruz.

Doğamızı seviyor ve doğamızı korumak için aramıza yeni katılan her çalışma arkadaşımız adına TEMA Vakfı’na fidan bağışında bulunuyoruz. Tayyare Limanı Dergimizi ve Sürdürülebilirlik Raporumuzu dijital olarak hazırlıyor “Sıfır Atık” konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.

Biz Tayyare Limanı olarak doğanın ve yeşilin korunmasını bir tercih olarak değil, zorunluluk olarak görüyoruz. Çünkü güçlü bir geleceğin ana kaynağı sağlıklı bir ekosistemdir.

Paul Ehrlich’in de dediği gibi “Doğa insan olmadan da yaşar; ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz.”

Bize miras kalan bu cennet toprakları, çocuklarımıza bırakabilmek için daha duyarlı ve daha çalışkan olmalıyız.

Haydi gelin! Hep birlikte dünyamıza ve geleceğimize iyi bakalım ki Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun…

 

**Bu yazı Özkan Gözütok tarafından Tayyare Limanı Dergisi için hazırlanmıştır.

Konuyla İlgili Makale ve Linkler

  1. Tayyare Limanı Dergisi Ocak Haziran Sayısı
    https://www.tayyarelimani.com/dergi